Dobre rady od złych ludzi

Kto może dawać lepsze rady niż złe osoby, które doprowadziły do upadku firmy, wywołały wojny i sprowadziły nieszczęście na tysiące ludzi? Piękny zbiór świetnych (naprawdę, bez żartu) rad został wydany w książce „Good Advice from Bad People: Selected Wisdom from Murderers, Stock Swindlers, and Lance Armstrong„.

Przeczytamy w nim np. wypowiedź Donalda Rumsfelda, osoby odpowiedzialnej za wciągnięcie USA w wojnę w Iraku: „Łatwiej się w coś wejść niż się z tego wyplątać”. Barry Minkow, który trafił w 1986 roku na 9 lat do więzienia za oszustwa finansowe napisał inspirującą radę dla młodych ludzi „Połącz ze sobą otwarty umysł z chęcią uzyskania sukcesu i masz podstawowe składniki, żeby rozpocząć biznes. Nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku”.

George Bush Junior zauważa, że „czytanie jest dla umysłu tym, czym jedzenie dla ciała”.

W książce wiele innych inspirujących rad. Reklama Enrona, firmy, która stała się symbolem oszustw księgowych i podatkowych mówi „Jeśli nie boisz się pytać ‚dlaczego?’, możesz zmienić wszystko, co chcesz”. Znajdziecie tam również cytaty dotyczące szczęśliwego małżeństwa od konserwatywnego i bardzo wojowniczego pastora, który został przyłapany naćpany podczas seksu z męskimi prostytutkami.

Brakuje mi trochę rad od naprawdę, naprawdę złych ludzi jak Dick Cheney (ale jest Nixon!) i generalnie osób spoza USA, ale i tak warto poczytać dobre rady rozkosznie ironicznie zestawione z życiorysami ich autorów.

Znalezione na Business Insider

Dodaj komentarz