Dziwne miny nastolatek uchwycone w połowie słowa

julia_peirone7

Wszyscy kojarzymy nastolatki. Chodzą grupkami po chodnikach, głośno się śmieją, zakładają dziwnie kolorowe ubrania, kradną kanapki z pikników i sprawiają, że miedziane dachy pokrywają się warstwą zielonego nalotu.

Julia Peirone zrobiła setki zdjęć w trakcie rozmowy z nastoletnimi dziewczynami, aby wybrać ujęcia, które odpowiadają stopklatkom zrobionym w złym momencie filmu. Zdjęcia te pokazują mimikę i zachowania stereotypowo przypisywane nastolatkom – wywinięte oczy, przygryzanie warg, zabawę włosami.

Jeśli kiedykolwiek mieliście ochotę przywalić nastoletniej osobie – prawdopodobnie było to spowodowane jedną z tych min, samo patrzenie na zdjęcia podnosi poziom agresji.

Z drugiej strony, jak podkreśla sama autorka zdjęć, pozwalają one uchwycić te drobne elementy, dzięki którym możemy poznać, że mamy wciąż do czynienia z niepewnymi siebie dziewczynami, chociaż próbują przekonać świat do swojej kobiecości ubiorem czy makijażem. (Ale średnio mnie to przekonuje, pozostaję akapit wyżej z wnioskami).

via Beautiful Decay

julia_peirone8

Dodaj komentarz