Gra w masakrę w szkole – The Slaying of Sandy Hook Elementary

sa

„The Slaying of Sandy Hook Elementary” to gra, która pozwala wcielić się w Adama Lanzę, 20-latka, który w grudniu 2012 zamordował 26 osób w szkole podstawowej w mieście Sandy Hook.

Gra zaczyna się jeszcze przed wyjściem Lanzy z domu – pierwszą ofiarą pada jego matka, którą mordujemy we śnie. Następnie trafiamy do szkoły, gdzie dokonujemy reszty morderstw przy pomocy karabinka szturmowego, spokojnym krokiem wchodząc do kolejnych pomieszczeń i otwierając ogień do uciekających lub chowających się dzieci oraz ich opiekunów. Mamy na to 11 minut – to czas, po którym na miejscu zjawiła się policja.

Gra spowodowała ogromne oburzenie, ale chyba wyłącznie pośród tych, którzy widzieli jej urywki. W rzeczywistości gracz dokonuje zbrodni dwa razy. Pierwszy raz przy pomocy powszechnie dostępnego cywilom w USA karabinka AR-15, automatycznej broni szturmowej, na bazie której powstała rodzina używanych przez wojsko USA karabinków M16.

W trakcie drugiej rozgrywki działamy w świecie, w którym istnieją prawa ograniczające dostępność broni palnej. Jesteśmy w stanie zdobyć dostęp wyłącznie do japońskiej katany. Reszta scenariusza rozgrywa się identycznie, ale zamiast strzelać do bezbronnych dzieci, pomimo najgorszych chęci, możemy wyłącznie obserwować, jak uciekają do wyjść awaryjnych, daleko poza zasięgiem naszego miecza.

Ryan Jake Lambourn, twórca gry, ma już na swoim koncie inne gry dotyczące strzelanin w miejscach publicznych. Po zakończeniu jesteśmy kierowani do strony, gdzie można wyrazić swoje poparcie dla bardziej restrykcyjnych przepisów, do czego Lambourn zachęca w krótkim przemówieniu.

Zagraj w The Slaying of Sandy Hook Elementary.

Dodaj komentarz