„Instrukcje życia, teraz z obrazkami”

tumblr_nau9heQkep1tjdybwo4_500

Blog na tumblerze, którzy dostarcza, co obiecuje. Nie będę dużo pisał, po prostu wejdźcie, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób pracować w biurze i równocześnie marzyć o życiu na farmie kóz, jak przeprosić wieloryby za wszystko, jak wytłumaczyć kolejkę po brunch dziecku w obozie uchodźców i wiele, wiele innych. Akurat, kiedy mam już dość słuchania o „problemach pierwszego świata” używanych w złym kontekście, pojawia się z powrotem coś śmiesznego i świeżego. Dziękuję.

To jedno z najlepszych znalezisk ostatnich miesięcy, pomysły na instrukcje po prostu przygniatają. Najpierw stracicie kwadrans albo dwa czytając, potem będziecie rozbawieni i smutni zarazem.

„Znajdź dziecko-uchodźcę. Możesz wybierać spośród milionów.

Wytłumacz Omarowi, że w Twoim kraju każdy tydzień kończy się dwudniową orgią jedzenia i picia, którą nazywamy weekendem. Orgia kończy się specjalnym niedzielnym posiłkiem, brunchem.

Jest mnóstwo restauracji z brunchem do wyboru, ale zawsze jest długa kolejka czekających ludzi. Czasami jest bardzo długa, nawet ponad godzinę!

Ale twoi przyjaciele są cierpliwi i po rozmowach oraz zabawach ze smartfonem doczekają się talerzy smażonego mięsa, jajek i naleśników. Wielu z nich decyduje się na porcję alkoholu, nazywają to klinem. Zwyczajem jest nażreć się w trakcie brunchu. Powtarza się to co weekend.

Cieszę się, że mogłem Ci to wytłumaczyć, nie ma za co, Omar!”

A jeszcze więcej na Instructions for life

tumblr_nau9heQkep1tjdybwo4_500

tumblr_nau9heQkep1tjdybwo5_r1_500

tumblr_nau9heQkep1tjdybwo3_500

tumblr_nau9heQkep1tjdybwo2_500tumblr_nau9heQkep1tjdybwo1_500

 

Dodaj komentarz