Ludzie zostali zniewoleni przez Yeti. Tysiące kart teorii spiskowej polskiego artysty

howling

Stanisław Szukalski był jednym z najbardziej znanych artystów międzywojennej Polski, przyjacielem ojca Leonardo DiCaprio oraz twórcą spiskowej teorii mówiącej, że ludzkością uratowaną z potopu na Wyspie Wielkanocnej rządzą Yeti.

Swego czasu Szukalski był naprawdę sławny. Po pierwotnej emigracji, w połowie lat ’30 otrzymał osobiste zaproszenie do powrotu do Polski od ówczesnego ministra finansów, który dodatkowo pokrył koszty podróży i transportu całego majątku. Przez wojnę Szukalski musiał emigrować do USA, gdzie jego losy się odwróciły, a sława skończyła.

Zamiast tego zaczął doszukiwać się światowego spisku i stworzył pseudonaukę, zermatyzm. Zermatyzm mówi, że cała ludzkość pochodzi od grupki mówiącej językiem podobnym do polskiego, która przeżyła potop na Wyspie Wielkanocnej. Szukalski uważał, że ludzkość toczy nieustającą walkę z rasą małp-Yeti, które gwałcą ludzkie kobiety. Dowodem na to miały być malunki na greckich wazach, które miały przedstawiać dzieci urodzone z tych gwałtów (Yetisyny).

Szukalski pozostawił po sobie ogromny dorobek (tysiące pism, ilustracji, do tego książki i rzeźby), które znajdują się w prywatnych zbiorach w USA.

via Boingboing

tumblr_n0aha0Im0S1t3i99fo5_1280

Szukalski-black-lines-24

Dodaj komentarz