„Piknik na skraju drogi” na żywo, resztki rakiety znalezione w Puszczy Amazońskiej

BmbP061CUAEIDcZ

Rybacy w północnej części Brazylii znaleźli wielki kawałek metalu pochodzący z kosmosu. Jest to fragment rakiety, która w zeszłym roku wynosiła na orbitę satelitę Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Kosmiczne śmieci nie są niczym zaskakującym, naszą planetę orbituje kilkaset tysięcy obiektów (od starych satelitów po zamrożone grudki gazów wydechowych z rakiet), a każdy start wiąże się ze śmieciami spadającymi na Ziemię (koniecznie obejrzyjcie wideo z kamer przyczepionych do rakietowych dopalaczy startującego wahadłowca).

Ale historia zaciekawiła mnie z zupełnie innego powodu – resztki rakiety spadły na tereny, na których wciąż mogą znajdować się amazońskie plemiona żyjące w epoce kamienia. Co oznaczałoby dla nich otrzymanie z nieba kilkudziesięciu kilogramów najwyższej jakości tytanu, aluminium i stali? Pewnie nic, ale od razu przyszedł mi do głowy „Piknik na skraju drogi” i jego rzeczywista realizacja. Z tą drobna różnicą, że nieznanymi kosmitami byliby ludzie żyjący kilka tysięcy kilometrów dalej.

via Gizmodo

Dodaj komentarz