Świat poświęcił miliard minut, aby obserwować jedną rozgrywkę Pokemonów

WHYPOKEMONNOTBEREAL

2 marca  zakończyła się gra w Pokemon Red na portalu Twitch. Wzięło w niej udział ponad milion graczy, którzy wpisali 122 miliony komend. Rozgrywkę obserwowało 9 milionów osób, w sumie na grę poświęcono ponad miliard minut (to prawie dwa tysiące lat).

//Pokemon Red to gra na Gameboya z 1996 roku, na Twitchu stworzono emulator, który pozwolił grać w nią na raz setkom tysięcy graczy. Tak jest, w jedną grę, na raz. Wyobrażacie sobie mieć w głowie 120 tysięcy głosów mówiących wam „lewo, prawo, a, b, start”?//

W całej historii najbardziej fascynujące jest to, że ludziom naprawdę udało się wygrać. Zajęło to ponad 16 dni, ale udało się. Po drodze powstał niesamowity folklor, miały miejsce epokowe wydarzenia, o których będzie się opowiadało wnukom (sam byłem świadkiem kilkugodzinnej próby przejścia przez The Ledge!), powstała petycja do Białego Domu, aby 1 marca ustanowić dzień poświęcony grze.

Przedstawianie prawdopodobieństwa na przykładzie małp piszących Szekspira można oficjalnie porzucić. Dzięki Pokemonom otrzymaliśmy prawdziwe, fizyczne dowody tego, do czego może doprowadzić losowe klepanie w klawisze przez tysiące internetowych trolli, koniec z teoretyzowaniem.

Dodaj komentarz